RAPORTO

veprime ilegale

Lajmet

 • 21 Nëntor  

  Ministrja Reshitaj mori pjesë në lansimin e projektit për menaxhimin e Lumit Sitnica

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj Lexo më shumë

 • 20 Nëntor  

  Ministrja Reshitaj mori mbështetje nga GIZ në fushën e mjedisit

  Me qëllim të forcimit të bashkëpunimit dhe koordinimit për realizimin e projekteve mjedisore, Ministrja Reshitaj priti në takim përfaqësuesit e organizatës qeveritare gjermane Lexo më shumë

 • 17 Nëntor  

  MINISTRJA RESHITAJ PËRFAQËSON KOSOVËN NË TAKIMIN E MINISTRAVE TË BALLKANIT PERËNDIMOR MBI NDRYSHIMET KLIMATIKE QË PO MBAHET NË GJERMANI

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj po merr pjesë në takimin e nivelit të lartë të Ballkanit Perëndimor mbi mjedisin dhe ndryshimet klimatike, që po mbahet në Bonn të Gjermanisë, e organizuar nga Këshilli i... Lexo më shumë

 • 14 Nëntor  

  PACOLLI, RESHITAJ E BAHTIRI PËRURUAN PROJEKTIN E LIQENIT AKUMULUES NË MITROVICË

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj, e shoqëruar nga Zv/ Kryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës z. Behgjet Pacolli e Kryetari i Komunës së Mitrovicës z. Agim Bahtiri përuruan Projektin “Rregullimi i Liqenit... Lexo më shumë

 • 10 Nëntor  

  MASAT PËR PËRMIRËSIMIN E CILËSISË SË AJRIT PRIORITET I MMPH-SË DHE QEVERISË SË KOSOVËS

  Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor mbajti tryezën me temë “Cilësia e ajrit në Kosovë, sfidat dhe veprimet”, në kuadër të zbatimit të Planit të masave për përmirësimin e cilësisë së ajrit në Kosovë. Lexo më shumë

 • 10 Nëntor  

  Ministrja Reshitaj merr mbështetjeje në sektorin e ujërave nga Ambasadori Zviceran në Kosovë

  Qeveria Zvicerane ka dhënë dhe vazhdon të jap një kontribut jashtëzakonisht të madh në sektorin e ujërave, vlerësoi Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj gjatë takimit me ambasadorin e Zvicrës në Kosovë Jean-Hubert... Lexo më shumë

 • 09 Nëntor  

  Ministrja Reshitaj e Ambasadori gjerman Heldt bashkë për mbrojtjen e mjedisit

  Në një atmosferë mirënjohëse dhe tejet falënderuese Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj takoi ambasadorin e ri të Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Lexo më shumë

 • 08 Nëntor  

  MINISTRJA RESHITAJ NË TAKIM ME PRESIDENTIN META: KUFIJTË FIZIK TË PA RËNDËSISHËM PËRBALLË FUQISË DHE LIGJEVE TË NATYRËS

  Në kuadër të vizitës zyrtare në Tiranë, Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj takoi Presidentin e Republikës së Shqipërisë Ilir Meta. Lexo më shumë