RAPORTO

veprime ilegale

Lajmet

 • 17 Tetor  

  Ministrja Reshitaj merr përkrahje nga Ambasada e Suedisë

  Në kuadër të takimeve me ambasadorë të akredituar në Kosovë, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj priti sot në takim përfaqësuesit e ambasadës Suedeze në Kosovë, të udhëhequr nga Anders Wollter Lexo më shumë

 • 13 Tetor  

  Reshitaj e Sefaj biseduan për idenë e themelimit të Policisë së Gjelbër

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj ka pritur në takim Ministrin e Punëve të Brendshme z. Flamur Sefaj, me të cilin biseduan për sfidat e përbashkëta dhe për mundësitë e bashkëpunimin në implementimin e... Lexo më shumë

 • 13 Tetor  

  Ministrja Reshitaj zotohet për mbrojtjen e Bifurkacionit, Shpellës së Gadimes dhe monumenteve tjera

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj sot vizitoi Bifurkacionin në Ferizaj dhe Shpellën e Gadimes në Lipjan, me ç‘rast shpalosi prioritetet dhe planet për të ardhmen sa i përket këtyre dy monumenteve natyrore me... Lexo më shumë

 • 06 Tetor  

  Ministrja Albena Reshitaj takoi Ambasadorin e Italisë në Kosovë Piero Cristoforo Sardi

  Në vazhdën e takimeve me korin diplomatik të akredituar në Kosovë, Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj takoi Ambasadorin e Italisë në Kosovë Piero Cristoforo Sardi dhe Zv.Ambasadorin e Italisë në Kosovë z. Matteo... Lexo më shumë

 • 29 Shtator  

  Ambasadori Britanik Ruairi O’Connelli ofroi mbështetje për Ministren Reshitaj

  Në kuadër të takimeve me korin diplomatik të akredituar në Kosovë, Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj sot takoi edhe Ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë z. Ruairi O’Connelli. Lexo më shumë

 • 29 Shtator  

  Ministrja Reshitaj merr mbështetje nga shefja e BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj priti në takim njoftues shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, Nataliya Apostolova. Lexo më shumë

 • 28 Shtator  

  Ministrja Reshitaj takon Ambasadorin Francez Didier Chabert

  Në kuadër të takimeve me përfaqësues të Ambasadave të akredituara në Kosovë, Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Dr. Albena Reshitaj, ka takuar sot Ambasadorin Francez Didier Chabert nga i cili pranoi urimet me rastin e marrjes së... Lexo më shumë

 • 27 Shtator  

  MINISTRJA ALBENA RESHITAJ PRITI NË TAKIM AMBASADORIN E HUNGARISË

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor znj. Albena Reshitaj priti në takim njoftues Ambasadorin e Hungarisë në Kosovë z. Laszlo Markusz. Lexo më shumë