RAPORTO

veprime ilegale

Lajmet

 • 28 Mars  

  Reshitaj mbajti takimin e parë të Task Forcës për Ajrin

  Me ftesë të kryesueses së Task Forcës për ajrin, ministres së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj është mbajtur takimi i parë i kësaj task force, Lexo më shumë

 • 27 Mars  

  Reshitaj takon kryetarin e Vushtrrisë, i premton përkrahje për mjedisin

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, ka pritur në takim kryetarin e Vushtrrisë, Xhafer Tahiri me të cilin kanë biseduar për projektet që MMPH-ja po i financon në këtë komunë. Lexo më shumë

 • 24 Mars  

  Reshitaj në Washington, merr përkrahje nga USAID për menaxhimin e burimeve ujore

  Gjatë vizitës zyrtarë në Washington, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj, u prit në takim edhe nga përfaqësues të USAID-it, Brock Bierman, zëvendës Administrator, Ana Luisa Pinto, zyrtare e Departamentit për Evropë... Lexo më shumë

 • 24 Mars  

  Reshitaj në Washington, merr përkrahje e lëvdata nga Departamenti Amerikan i Shtetit

  Në kuadër të vizitës së saj zyrtare në Washington, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj, u prit në takime të ndara nga zyrtarë të lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit si dhe nga gra ambasadore dhe lidere të... Lexo më shumë

 • 23 Mars  

  Ministrja Reshitaj në Washington takon drejtuesit e MCC-së

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, po vazhdon takimet e rëndësishme me drejtues dhe përfaqësues të organizatave të ndryshme amerikane në Washington. Lexo më shumë

 • 22 Mars  

  MMPH me aktivitete vetëdijësuese shënoi Ditën Botërore të Ujit

  Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, me aktivitete të ndryshme, nën moton “Natyra për Ujin” shënoi 22 marsin- Ditën Botërore të ujit. Lexo më shumë

 • 21 Mars  

  Reshitaj në Washington, vazhdon takimet me përfaqësues të lartë të Bankës Botërore

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, po vazhdon takimet me udhëheqës të Bankës Botërore në Washington. Ministrja ka zhvilluar një takim me drejtoren e operacioneve strategjike në Bankën Botërore Anna Wellenstein dhe ... Lexo më shumë

 • 20 Mars  

  Reshitaj në Washington, pritet nga drejtori i lartë i Bankës Botërore, Ede Jorge Ijjasz Vasquez

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj, gjatë vizitës zyrtare në Washington u prit në takim nga drejtori i lartë i Bankës Botërore, Ede Jorge Ijjasz Vasquez. Lexo më shumë