RAPORTO

veprime ilegale

Lajmet

 • 22 Shtator  

  Ministrja Reshitaj bëri marrëveshje me nxënësit për mbrojtjen e mjedisit

  Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare “Pa makina”, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Dr. Albena Reshitaj mbajti ligjëratë me nxënësit e shkollës fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë. Lexo më shumë

 • 22 Shtator  

  Ministrja Reshitaj në punë me biçikletë

  Sot për ministren Reshitaj dhe zyrtarët e MMPH-së dita pa makina filloi me ardhjen në punë me biçikleta, duke dhënë mesazh sensibilizues që qytetarët të reduktojnë përdorimin e makinave duke kontribuar kështu në krijimin e një mjedisi të... Lexo më shumë

 • 21 Shtator  

  Ministja Reshitaj e Ambasadorja Kiliç diskutojnë mbi fuqizimin e rolit të grave në vendimmarrje

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Dr. Albena Reshitaj, priti sot në takim njoftues ambasadoren e Turqisë në Kosovë znj. Kivilcim Kiliç, me të cilën biseduan për shumë çështje me interes të dy shteteve, me theks të veçantë edhe... Lexo më shumë

 • 21 Shtator  

  22 shtatori dita pa makina

  22 shtatori dita pa makina Lexo më shumë

 • 20 Shtator  

  Ministrja Reshitaj priti në takim Ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë z.Qemal Minxhozi

  Në kuadër të takimeve me përfaqësues të Ambasadave të akredituara në Kosovë, sot Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Dr. Albena Reshitaj, priti në takim Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, z.Qemal Minxhozi. Lexo më shumë

 • 19 Shtator  

  MINISTRJA RESHITAJ MORI PJESË NË HAPJEN E FESTIVALIT TË GJELBËR

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj mori pjesë në hapjen e Festivalit të Gjelbër, i cili fillojë sot dhe do të zgjas deri më 21 shtator në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, organizuar nga USAID dhe Ambasada... Lexo më shumë

 • 15 Shtator  

  MINISTRJA RESHITAJ E PËRKUSHTUAR NË ZGJIDHJEN E KRIZËS SË SHIPITULLËS DHE HADES

  Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Dr.Albena Reshitaj në takim me Kryeministrin z.Ramush Haradinaj diskutuan mbi prioritetet e Qeverisë dhe Ministrisë në veçanti, sa i përket politikave të Mbrojtjes së Mjedisit dhe Planifikimit... Lexo më shumë

 • 11 Shtator  

  Në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë u bë pranim-dorëzimi i detyrës së ministrit

  Sot në ambientet e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor u bë pranim-dorëzimi i detyrës ndërmjet ministrit të deritanishëm Ferat Shala dhe ministres së posazgjedhur Albena Reshitaj. Lexo më shumë